top of page

ZIELEŃ 3D

   W nowoczesnym modelu zarzÄ…dzania obszarami zieleni urzÄ…dzonej szeroko wykorzystywane sÄ… zarówno znane od wielu lat Systemy Informacji Geograficznej (GIS) jak również szereg nowych technologii. Zaliczyć do nich możemy m. in.:    


- lotnicze, mobilne i naziemne skanowanie laserowe (ALS, MLS i TLS),
- zobrazowania wielo- i hiperspektralne z poziomu lotniczego, UAV oraz satelitarnego (np. wysokorozdzielcze VHRS i nanosatelity) wraz z klasyfikacją zdjęć (np. OBIA),
- przestrzenne bazy danych,
- systemy pozycjonowania i nawigacji (GNSS/GPS/IMU),
- fotogrametrię cyfrową (np. stereoskopia; obrazy CIR) i techniki dopasowania zdjęć (stereomatching),
- geoportale i aplikacje mobilne (na smartfonach) stosowane w zbieraniu danych, aktualizacji oraz partycypacji spoÅ‚ecznej.  

 

   Znajomość powyższych narzÄ™dzi oraz możliwoÅ›ci ich wykorzystania w zakresie zarzÄ…dzania obszarami zieleni przyczynia siÄ™ nie tylko do zwiÄ™kszenia efektywnoÅ›ci i celowoÅ›ci wykonywanych zadaÅ„, ale również do oszczÄ™dzenia nakÅ‚adów czasowych i finansowych.  


   Podczas seminarium* specjaliÅ›ci z zakresu arborystyki, architektury krajobrazu
i geomatyki (w tym zagraniczni eksperci) przybliżą PaÅ„stwu zastosowanie nowoczesnych technologii geoinformacyjnych w zarzÄ…dzaniu zieleniÄ… miejskÄ…. Ponadto w terenie zademonstrowane zostanÄ…, pozyskiwanie danych przy użyciu dronów jak również trwaÅ‚e i maÅ‚oinwazyjne sposoby znakowania drzew.

   W kolejnym dniu trenerzy ProGea 4D przeprowadzÄ… odpÅ‚atne szkolenie
z zakresu wykorzystania oprogramowania R3 TREES (R3 GIS).

 

* UdziaÅ‚ w seminarium dla pierwszych 50 osób jest bezpÅ‚atny.

bottom of page